Hangi Mevsimde Ben Aldırılmalıdır ?

Ben aldırma işleminin yazın yapılmasına, zararlı güneş ışınlarının sorun yaratabileceği düşüncesiyle önyargılı olarak yaklaşılmaktadır. Ancak, vücuttan atılmış bir ben, güneşin zararlı ışınlarından etkilenemez. Bu yüzden ben tedavisi her mevsimde yapılabilir. Önemli olan, tedavide hangi yöntemlerin kullanıldığıdır. Güneşin dik olduğu mevsimlerde bazı lazer türlerini kullanmak sakıncalıdır. Bu yüzden bu lazerlerle yazın tedavi yapılamaz. Radyo frekans yönteminin, ben tedavisinde kullanımına sıklıkla rastlanır. Bu yöntem her mevsimde kullanılabilir. Radyo frekans yöntemi, radyo dalgaları yayarak tedavi etmeyi amaçlayan bir yöntemdir. Ayrıca, bu yöntem tüm tıbbi testlerden başarıyla geçmiştir.

– Radyo Frekansla Ben Tedavisi: Bu yöntem giderek yaygınlaşmaktadır. Kesinleşmiş bir yan etkisi olmadığından yaz ayları da dahil olmak üzere her mevsimde uygulanabilir. Bu yöntemde teknolojik cihazlarla leke ve benler yok edilmektedir. Radyo frekans ise en son kullanıma sunulan teknolojidir. Ben tedavisinin yoğunlaşmış olarak yapıldığı kliniklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu işlem bir ya da iki dakika süren pratik bir işlemdir. Acısı az olduğundan uyuşturulmaya gerek yoktur. Ancak çok yakın mesafeden fark edilebilecek bir iz bırakır. İşlem bittikten sonra pansumana ihtiyaç yoktur ve ertesi gün duş alınabilir. Ekonomik olarak daha uygundur. Hastanede yapılması şart değildir, klinikte de yapılabilir. Kişisel lekeye yatkınlık bulunmuyorsa güneş koruyucu kullanımına ihtiyaç yoktur.

– Ameliyatla Ben Aldırma: Bu ameliyat her mevsimde yapılabilir. Yaz aylarında guatr ameliyatı yapıldığı gibi, ben ameliyatı da yazın yapılabilir. Ben ameliyatı artık sadece devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Bunun sebebi, ameliyat sonrası fark edilir bir iz kalmasıdır.

Yazın Ben Aldırmak Doğru Mudur?

Ben tedavisi, doğru yöntemler kullanıldığı takdirde her mevsimde yapılabilir. Halk arasında, cilt problemlerinin tedavisi yazın yapılmaz diye bir inanış vardır. Fakat, bu durum leke tedavisinde uygulanan lazer ve kimyasal peeling için geçerlidir. Bu yüzden, ben tedavisini ertelemek anlamsızdır. Radyo frekans ve buharlaştırma yöntemleri yazları rahatlıkla uygulanabilir. Leke gibi gözüken benlerin tedavisi yazın yapılırsa lekenin tekrar çıkma olasılığı vardır. Bunun nedeni, kişisel yatkınlıktan başka bir şey değildir. Leke tarzındaki benlerin tedavisi sonrasında güneş koruyucu kullanılmalıdır. Ben tedavisi yapılacak klinikte radyo frekans, lazer, elektrokter, plazma ve gerektiği takdirde ameliyat yapabilecek uzman cerrah olmalıdır.

Yazın Ben Aldırmak Tehlikeli Midir?

Halk arasında lazer yöntemiyle yazın ben aldırıldığında o bölgenin kanserleşeceğine dair bir inanış bulunmaktadır. Aslında bir ben yok edildiğinde, o benin kanserleşme ihtimali de yok edilmektedir. Tedavi edilen bir ben sonsuza kadar yok olmaktadır ve var olmayan bir ben de kanserleşemez. Malign melanom denilen çok az rastlanan benler dışında büyüklüğü ne olursa olsun tüm benler tedavi edilebilir. Ayrıca, bir benin kanserleşip kişiyi öldürme ihtimali, o kişinin yıldırım düşmesi sonucu ölme ihtimalinden daha düşüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.