Yağ bezeleri, genellikle hastaların kendileri tarafından fark edilebilecek boyutlara ulaşmadan herhangi bir rahatsızlığa sebep olmayan iyi huylu kitlelerdir. Ancak yağ bezelerinin boyutları kısa zamanlarda oldukça büyüyebilmekte ve bu sebeple de başka sorunlara sebep olma ihtimalleri bulunmaktadır. Yağ bezelerinin bası semptomları olarak bilinen ve sebep oldukları bu şikayetler arasında bezenin bulunduğu bölgede ağrı, his kaybı sorunları yer almaktadır. Bu durumlarda yağ bezelerinin çıkarılması gerekmekte ve bunun için cerrahi yöntemlere alternatif olarak kullanılan son derece başarılı teknikler tercih edilmektedir.

 Ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilen yağ bezesi tedavisi aynı zamanda hastaların konumları sebebiyle sorun yaratan ve çok büyük olmayan yağ bezeleri için de kullanılabilen yöntemleri içermektedir. Hastalar son derece minimal bir girişim ile yağ bezesinin önce içeriğinin kolayca çıkarılabilecek bir hale getirilmesinin ardından bölgeden uzaklaştırılması sayesinde tek seansta çok sayıda ya da oldukça büyük lipomlardan kurtulabilmektedir.

Hastaların işlemlerden hemen sonra hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmeleri sayesinde bu seçenekler son derece sık tercih edilmektedir. Yağ bezesi alımı işleminin ardından komplikasyon ve işlemle alakalı problem gelişme ihtimali yok denebilecek kadar düşüktür. Hastalar herhangi bir dikiş ya da yara izi olmaksızın yağ bezelerinden kurtulabilmektedir. Bu yöntemler hastaların herhangi bir şekilde rahatsızlık duymamaları ve ağrısız olmamaları sayesinde de oldukça faydalı olmaktadır. Ameliyatsız tedavi edilebilecek yağ bezelerinin çıkarılmalarının ardından kısa bir iyileşme süreci bulunmakta ve bunun ardından hastalar sağlıklı deri görüntülerini yeniden kazanabilmektedir.ÜCRETSİZ MUAYENE TALEP FORMU


Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterli olacaktır.Yağ bezeleri iyi huylu kitleler olmalarına karşın hızlı boyut artışı riski ve buna bağlı olarak yaşanabilecek sorunlar ve görsel sorunlara sebep olmaları sebebiyle alınmaları daha faydalı olan rahatsızlıklardandır. Son derece güvenli bir işlem olan yağ bezesi alımının ardından hastalar kısa vadede herhangi bir sorun yaşamamakta ve dikiş ya da yara izi bulunmaması sayesinde de istedikleri görüntülere kolaylıkla kavuşabilmektedir. Radyofrekans yöntemi cerrahi tedavi seçeneklerine alternatif olarak kulanılan ve başarı oranı son derece yüksek olan bir prosedürdür.Uygulanış şekli ve en büyük avantajı normalde çok daha büyük bir kesi ile çıkarılması gereken kitleler çok daha küçük bir kesi ile çıkarılmış olur bunun sebebi içteki yağ bezesi kitlesi radyofrekans yöntemiyle büzüştürülür veya buharlaştırılır. Böylece alımda çok kolay bir hal almış olur.Ayrıca estetik dikiş kullanılacağı için çok daha harikulade neticeler alınmaktadır.Ayrıca tüm bu işlem çok kıssa süren lokal anesteziyle yapılmaktadır.

Bezelerin alınmasının ardından yeniden oluşma ihtimalleri Radyofrekans yöntemi ile gerçekleştirilen işlemler sonrasında ortadan kaldırılmaktadır. Bu anlamda da başarılı bir çözüm sunan radyofrekans, beze tedavisinden birçok merkez tarafından uzun zamandır uygulanan bir yöntemdir. Doğru şekilde uygulandığında bezelerin bulundukları yerde sağlıklı görüntü ve deri metabolizması yeniden sağlanmakta ve iyileşmeler de çok kısa süre içerisinde olmaktadır. Ameliyatlı yöntemlere alternatif olarak sunulan seçeneklerin başarı oranı cerrahi alternatiflere hemen hemen eşittir ve böylelikle bu rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasında hastalar bıçak altına yatmadan tedavi olabilmektedir.