Benler zaman zaman kişilerin doğuştan sahip olduğu zaman zaman ise hayatları esnasında gelişerek büyüyen lokalize olmuş deri değişimleridir. Bu değişimler sıklıkla deri dokusunun hücre içeriğinin ve metabolizmasının değişmesi ile aynı zamanda renk değişimi yani pigmentasyonla birlikte ortaya çıkmaktadır. Zaman içerisinde büyüyen benler kişiler için kozmetik nedenlerden problemler yaratabilecekleri gibi bu benlerin gerçekten deriden uzaklaştırılmalarını gerektirecke kötü huylu benler olma ihtimalleri de bulunmaktadır. Bu sebeple benlerin alınmadan önce mutlaka bir incelemeden geçirilmesi gerekmektedir. Bu durumda uzman hekimler gözetiminde yapılacak muayenelerde zaman zaman benden parça alınması ve patolojik incelemeye gönderilmesi gerekebilmektedir. Benlerin büyük çoğunluğu iyi huylu olmakla birlikte kişiler için sorun yaratan ve kurtulmak istedikleri benlerinin alınması için kullanılan yöntemler güvenli ve uygulanması da son derece kolay alternatiflerdir.

Ben alımının uzun vadede kişilerde deri kanseri riskini arttırdığına yönelik bir çalışma bulunmamaktadır. Günümüzde en çok kullanılan yöntemler lazer ve radyofrekans yöntemi ile ben alınmasıdır. Bu yöntemler deride kimyasal değişimlere sebep olmayan ve fiziksel uygulamalar ile benlerin ve bazı diğer deri sorunlarının ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır.  Bu yöntemlerin kullanılması sayesinde benin bulunduğu yerden tamamaen çıkarılabilmesi ve böylelikle tekrarlama gibi problemlerin önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Uygulamanın ardından sağlıklı deri dokusu görünümünü kazanmanın da kolay bir şekilde gerçekleşebilmesini, ben içermeyen deri dokusunu işlem esnasında ayırarak sağlayan bu tedavi yöntemleri iyileşme süresinin de son derece kısa olması sebebiyle hastaların rahat bir şekilde değerlendirebilecekleri seçeneklerdir. Hastalar yapacakları ben aldırma işlemlerinin ardından bölgeye belirli bir yara bakımı işlemi gerçekleştirmelidir. Kısa bir sürenin ardından kapanan uygulama bölgesinde yara izi yani skar dokusu gelişmekte ve bu da zaman içerisinde yerini sağlıklı deriye bırakmaktadır.ÜCRETSİZ MUAYENE TALEP FORMU


Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterli olacaktır.Yapılan çalışmalarda ben alımlarının halihazırda tıbbi olarak gerekli görüldüğü ve konumu sebebiyle kozmetik problemlere sebep olan benlerin alımını da kapsayarak, aldırma işleminin uzun vadede kişilerde deri kanseri görülme riskini arttırmadığı ortaya çıkmaktadır. Bütün dünyada en çok tercih edilen ben alım yöntemlerinden olan Radyofrekans seçeneğinin tercih edilmesinde önemli sebeplerden biri de benlerin tamamen çıkarılmasına ve küçük boyutlarda çalışılarak ben etrafındaki sağlıklı derinin hiç zarar görmemesine imkan vermesi bulunmaktadır. Ben bu teknikte katman katman buharlaştırma benzeri bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Böylelikle lokal anestezi işlemi uygulanarak gerçekleştirilen ben alma işlemlerinde hastalar tek seansta acısız bir şekilde çok sayıda benden kurtulabilmektedir. Bu işlemin yapılmasının ardından hastalar günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

Lazer yönteminde ise benlerin bulunduğu bölge sirküler olarak yani dairesel şekilde lazer uygulamasına tabii tutulmakta ve böylelikle beni oluşturan doku ortadan kaldırılmaktadır. Radyofrekans yönteminden farklı olarak deri üstüne taşan ve deri üzerinde de genişleme göstermiş benlerin tedavisinde daha başarılı olabilmektedir. Ancak uygulama yöntemi farklı olsa da işlem sonrası kanser riski konusunda lazer uygulamaları da RF seçeneği ile aynı sonuçlara sahip ve aynı şekilde güvenilirdir.