Sürtünme ya da baskı nedeniyle ciltte oluşan tahriş sonucunda, derinin korunma amaçlı kalınlaşmasıyla nasır meydana gelir.

Nasır Tedavisi; Kliniklerimizde son teknoloji ve en iyi yöntemler kullanılmaktadır. Nasır tedavisinde en fazla tercih edilen yöntem radyofrekans ile nasır tedavisidir. Radyofrekans Yöntemi uygulanan en modern yöntemdir. Radyofrekans ile nasır tedavisi yapılacağı sırada nasırın ve çekirdeğinin yok edilmesi sadece dakikalar sürmektedir. Radyofrekans tedavisini insanlar genellikle lazer tedavisiyle karıştırmaktadır. Radyofrekansları ile uygulanan bu tedavide radyo dalgaları aktif bir rol oynuyor. Ayakta oluşmuş olan nasırlarda çok etkili olan radyo dalgaları çekirdeğe kadar ilerler ve sıkıştırma yöntemiyle tamamen yok eder. Nasırın çekirdeğinin alınmaması durumunda tekrar etme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden tedavinin steril bir klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.ÜCRETSİZ MUAYENE TALEP FORMU


Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterli olacaktır.Ameliyatlı Tedavi

Doktor, hastanın ayağına uygulayacağı anestezinin ardından nasırlı bölgeye kesi uygulayacak ve böylece vak’ayı köküyle beraber çıkaracaktır. Ardından dikiş uygulanarak bandajlanır ve böylece tedavi sona erer. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta nasır kökü ile beraber alınmasıdır. Aksi taktirde kökü çıkarılmazsa nükseder. Dikiş, bandaj, istirahat, pansuman ve hastaya narkoz verilmesinden dolayı tercih edilen bir yöntem değildir. Kliniklerimizde, son teknoloji, ağrısız, kanamasız, narkoz almadan uygulan Radiofrekans Yöntemi uygulanmaktadır. Hastalarımız için ameliyatsız yöntemler hem daha konforlu hem de daha güvenilir bir yöntemdir.

Nasır Ağrı Yapar Mı?

Her nasır ağrı yapmaz. Ama kökü büyüyen ve sürekli üzerine basmak zorunda kalınan nasır ağrı yapar. Bu da kişinin yaşam kalitesini ve psikolojini etkiler. O yüzden nasır hastalarının vakit kaybetmeden nasırlarını aldırmaları kendi sağlık kaliteleri açısından oldukça önemlidir.

Nasır Neden Oluşur?

  • Sıkı ve dar ayakkabı kullanımı,
  • Ayak yapısına uymayan ve yüksek topuklu ayakkabılar,
  • Ayak parmaklarındaki deformasyonlar,
  • Ayak yapısının fazla kemikli olması ve yanlış basma,
  • Yürüme hareketleri nasır oluşumuna neden olan ana faktörlerdir.ÜCRETSİZ MUAYENE TALEP FORMU


Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterli olacaktır.