Yağ Bezesi Neden Oluşur ?

Yağ bezesinin tam olarak neden oluştuğu bilinmemektedir. Bu noktada, yapılan araştırmalarda çeşitli teoriler ortaya atılmıştır. Fakat kesin olarak kanıtlanmış olan bir neden belirtilmemiştir. Lipom, her ne kadar kilolu insanlarda daha sık görülüyor olsa da, zayıf insanlarda da karşımıza çıkıyor olması bunun kilo ile alakalı bir durum olmadığını göstermektedir. Yapılan araştırmalar; en önemli etkenin insanların genetik yapısı olduğunu göstermiştir. Bu yüzden; bazı ailelerde yağ bezelerinin daha fazla görüldüğünü görebilirsiniz. Eğer annenizde veya babanızda yağ bezesi görülüyorsa, sizde de görülme olasılığı çok yüksektir. Hatta aile büyüklerinizin neresinde çıktıysa, sizin de oranızda çıkma ihtimali çok yüksektir.

Yağ Bezesi tehlikeli mi?

Yağ bezeleri normalde insanlara herhangi bir tehlike arz etmiyor. Fakat mikrop kaptığı zamanlarda, tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz. Yağ bezenizin üzerinde, renk değiştirme veya kızarma gibi durumlar ile boyunda büyüme gözlemliyorsanız, bu evrede son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Selim lipomların (iyi huylu), habis tümörlere dönüştükleri çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu noktada, dikkatli olmazsanız böyle bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Zamansız bir şekilde büyüme gösteren lipomların bekletilmeden çıkarılması gerekmektedir.

Yağ bezesi (lipom) belirtileri nedir?

Yağ bezesi, kendisini çok fazla belli eden belirtilere sahiptir. En büyük belirtisinin ise, dokuda görülen şişlik olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle bu dokuda görülen uzun süreli bir şişliktir. Uzun süre evresinde şişlik, yavaş yavaş büyüme göstermektedir. Şişlik, büyüdüğü sırada veya var olduğu evrede herhangi bir ağrı veya sızıya sebep olmamaktadır. Fakat bazı evrelerde, karşımıza çıkan angiolipoma gibi yağ bezeleri ağrı ve sızı oluşmasına sebep olabilmektedir.

Yağ bezesi aldırma ve fiyatları

Kliniğimizde yağ bezesi aldırma işlemi çok rahat bir şekilde alanında uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Günümüzde tıp alanındaki gelişmelerde, çok fazla ilerleme olduğu için eskisi gibi narkozla uyutma veya günlerce müşahede altında tutma gibi durumlar yaşanmadan yağ bezelerinizden kurtulabilirsiniz. Kliniğimizde lokal anestezi ile yapılan yağ bezesi aldırma işlemi sayesinde, çok kısa bir süre içerisinde vücudunuzda yer alan lipomlardan kurtulma imkanına sahip olursunuz. Yağ bezesi aldırma operasyonundan sonra ise kısa bir süre dinlenerek günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yağ bezesi aldırma fiyatları ise, uygulanacak olan işleme göre değişiklik göstermektedir. Sizlere net olarak bir fiyat verilebilmesi için, ilk olarak kliniğimizde ücretsiz muayene olmanız gerekmektedir. Muayene olduktan sonra, doktorunuz sizlere fiyatlar ve uygulanacak olan işlem hakkında detaylı bir şekilde bilgi verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.